ساخت صفحه بزودی یا در دست تعمیر با وردپرس

تا بحال شده که اول راه اندازی سایتتون باشه و بخواین که کاربران سایتتون نخواین که دیزاین شما رو فعلا تا زمانی که خودتون صلاح میدونید ببینند، در این مواقع شما باید یک صفحه زیبا با عنوان بزودی یا در دست تعمیر است یا سایتتون را میخواین که بروزرسانی کنید طراحی کنید. وردپرس برای حل این موضوع که وقت زیادی نذارید افزونه های بسیاری دارد و می خواهیم در این مقاله شما را با افزونه YITH Pre-Launch آشنا کنیم.

ما با در ادامه این مقاله همراه باشید :

آموزش ساخت صفحات بزودی و در دست تعمیر

افزونه YITH Pre-Launch تاکنون بیش از 3هزار نصب در مخزن افزونه های وردپرس داشته است و تا ورژن 1.3.2 این افزونه انتشار داده شده است. این افزونه با وردپرس 3.5 به بالا سازگاری کامل دارد.

افزونه را می توانید از لینک زیر در مخزن وردپرس دانلود و یا از طریق پیشخوان > افزونه ها > افزودن، نصب کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه به مسیر نمایش >  Pre-Launch بروید.

در ادامه صفحه زیر برایتان باز می شود و می توانید تنظیمات خود را اعلام کنید :

Enable Pre-Launch: برای فعالسازی افزونه باید این گزینه را فعال کنید. بعد از فعالسازی صفحه بزودی یا در دست تعمیر به کاربران نمایش داده می شود.

Roles: این قسمت به شما اجازه می دهد که سایت را برای نقش های دیگر مثل فروشنده یا نویسنده سایت خود باز نگه دارید یعنی صفحه بزودی را نمایش ندهید.

Message: در این قسمت می توانید یک متن بلند کار کنید، یکی از ویژگی های خوب این افزونه استفاده از تگ های HTML می باشد، در متن پیام خود می توانید از تگ های HTML هم استفاده کنید. نمونه استفاده در عکس بالا استفاده شده است.

صفحه ساز های برتر وردپرس
ادامه مطلب

Custom style: یکی دیگر از ویژگی های خوب این افزونه در کنار استفاده از تگ های HTML می توانید استایل های خاص خود را با استفاده از CSS هم اضافه کنید. بطور مثال این افزونه فارسی سازی نشده است و می توانید استایل های راستچین کردن متن ها را در این قسمت استفاده کنید.

Mascotte: در این قسمت می توانید جای موشک پیشفرض طرح یک عکس دیگر استفاده کنید.

Typography: از این قسمت می توانید تنظیم کنید که از چه فونتی می خواهید استفاده کنید یا اندازه فونتتون به چه شکلی باشه، دوتا قسمت داره که به این معنی هست که میخواهید فونت های عنوان را مدیریت کنید یا قسمت پیام افزونه را میخواهید تغییر دهید.

Colors: از این قسمت هم می توانید به عنوان تعویض رنگ border دور باکس پیام استفاده کنید.

Background image: با استفاده از این گزینه می توانید جای پس زمینه پیش فرض سایت پس زمینه سفارشی خود را بارگذاری کنید یا از Background Color از رنگ خام استفاده کنید.

Background Repeat: اگر پس زمینه شما می خواهید که قابلیت تکرار داشته باشد از این گزینه استفاده کنید. اگر هم می خواهید تکرار نشود روی No Repeat تنظیم کنید.

Background Position: موقعیت پس زمینه را از این بخش تنظیم کنید که بالای بالا باشد یا مرکز صفحه باشد.

Background Attachment: و در نهایت از این گزینه هم میتونید پس زمینه تصویری را به صورت فیکس شده انتخاب کنید یا اینکه با اسکرول به پایین صفحه پس زمینه هم اسکرول بخوره.

Logo image: در بالای کادر پیام یک لوگو پیشفرض وجود دارد با نوشته YourLogo می توانید از قسمت لوگو پیشفرض را تغییر دهید.

حل مشکل پیام "مدیر سایت را با خبر کنید"
ادامه مطلب

Logo tagline: اگر می خواهید از عکس استفاده نکنید، در این قسمت شعار سایت خود را وارد کنید تا بصورت Text جایگزین لوگو شود و در قسمت بعدی Logo Tagline Font سایز و رنگ باقی تنظیمات این قسمت را انجام دهید.

Enable countdown: در این بخش می توانید زمانی که میخواهید سایت را رونمایی کنید را تنظیم کنید، باید تاریخ رونمایی و ساعت را وارد کنید تا بصورت اتوماتیک شمارنده فعال شود.

Typography: با استفاده از این بخش هم میتونید فونت و رنگ دلخواه برای شمارنده و متن نگهدارنده اونو انتخاب کنید.

Enable Newsletter form: اگر می خواهید از کاربری که وارد سایت شما میشه ایمیل دریافت کنید تا بعدا با کاربر ارتباط برقرار کنید از این گزینه استفاده کنید.

Newsletter Email Font و Newsletter Submit Font: با استفاده از این دو گزینه هم میتونید فونت دلخواه را به ترتیب برای متن ایمیل و متن دکمه عضویت در خبرنامه انتخاب کنید. سپس از بخش‌های Newsletter submit background و Newsletter submit hover background به ترتیب رنگ برای دکمه و رنگ هاور دکمه را انتخاب کنید.

Title: در این بخش هم میتونید عنوان دلخواه برای نمایش در بالای فرم خبرنامه را وارد کنید.

Action URL: با استفاده از این فیلد میتونید آدرس خبرنامه خودتون را وارد کنید تا وقتی کاربر ایمیل خودش را وارد کرد و روی دکمه عضویت در خبرنامه کلیک کرد به آدرس عضویت در خبرنامه هدایت شده و به لیست خبرنامه شما در سرویس‌هایی همچون میل چیمپ هدایت شود.

Form method: ازا ین بخش هم میتونید متد خبرنامه را مشخص کنید که در حالت post باشه و یا اینکه در حالت Get که این مورد بستگی به سرویس خبرنامه‌ای که از اون استفاده می‌کنید خواهد داشت.

نکات و افزونه های امنیتی وردپرس
ادامه مطلب

“Email” field label: در این فیلد متن نگه دارنده برای فیلدی که کاربر ایمیل خودش را وارد میکنه را وارد کنید.

“Email” field name: در این فیلد نام فیلد برای ایمیل را وارد کنید.

Submit button label: در نهایت در این فیلد هم عنوان دکمه عضویت در خبرنامه را وارد کنید.

و در نهایت از بخش Socials می توانید شبکات اجتماعی خود را جهت ارتباط و اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

بعد از انجام تنظیمات بالا روی دکمه Save Options کلیک کنید تا تنظیمات هر بخش اعمال شود.

و این هم نتیجه کار ما با افزونه YITH Pre-Launch می باشد، شما با استایل دهی به متن هاتون فونت خود را حتما عوض کنید اگر قرار است به مدت طولانی از این افزونه استفاده کنید.

یک دیدگاه بنویسید