بروزرسانی آدرس لینک ها در وردپرس بصورت همگانی

سلام خدمت کاربران عزیز پارناس وب، با یک تجربه شخصی دیگر در خدمت شما هستیم.

چند وقت پیش یکی از سایت های مشتری عزیزمون را از دامنه ای به دامنه دیگر جابجا کردیم، بعد از جابجایی دامنه که شما لینک جدید را در دیتابیس وردپرس ذخیره می کنید نیاز هست بعضی از قسمت هایی که دسترسی ندارید را به دامنه جدید بروزرسانی کنید. در مورد انتقال سایت وردپرسی از دامنه یا هاست به دامنه یا هاست دیگر حتما بعدا صحبت میکنیم.

اما در این مقاله قرار است بررسی کنیم که اگر در جایی از سایتمان به لینک های قدیمی برخورد کردیم و تعدادشون زیاد هست به چه شکلی باید این لینک هارو آپدیت به لینک جدید کنیم ؟!

بروز رسانی URL های قدیمی به جدید

قبل از هر کاری باید از دیتابیس و سایت خود بک آپ تهیه کنید، خیلی از افراد با موضوع بک آپ مشکل دارن 🙂 اما شما اینجوری نباشید و از سایت خود قبل از هر کاری بک آپ تهیه کنید تا اگر یک موقع اشتباهی انجام دادین بتونید از فایل بک آپ استفاده کنید. بعد از انجام موارد قبل اقدام به نصب افزونه : Velvet Blues Update URL کنید.

افزونه را می توانید از لینک زیر در مخزن وردپرس دانلود و یا از طریق پیشخوان > افزونه ها > افزودن، نصب کنید.

بعد از نصب و فعالسازی افزونه به مسیر ابزار ها > Update URLs بروید.

در ادامه صفحه زیر برایتان باز می شود و می توانید از طریق Old URL و New Url لینک خود را آپدیت کنید :

اضافه کردن کد دلخواه در هدر و فوتر و بدنه اصلی
ادامه مطلب

Old URL: در این قسمت آدرس سایت قدیمی خود را با دقت وارد کنید توجه داشته باشید که اگر آدرس هایی که در مطالبتان درج کردید با WWW نیست و از پروتکل https استفاده می کنید آدرستان باید شبیه به https://example.com باشد.

New Url : در این قسمت آدرس جدید سایت خود را وارد کنید که جایگزین آدرس قبلی میشود لطفا به پروتکل خود (http یا https) دقت کنید.

در قسمت دوم نیز می توانید انتخاب کنید که لینک در چه جاهایی از سایت آپدیت شود. می توانید تعیین کنید تا در برگه ها، فایل های اتچ شده، کل لینک های موجود در سایت و… تغییر کند.

توجه داشته باشید اگر از افزونه های صفحه ساز در سایت خود استفاده کرده اید از گزینه Update ALL GUIDs به هیچ وجه استفاده نکنید، به این دلیل که برخی از این افزونه ها بصورت پیشفرض داخل تنظیمات افزونه گزینه ای برای آپدیت لینک خود صفحه ساز دارند و نیازی نیست از این گزینه استفاده کنید.

بعد از انجام تمام مراحل بر روی گزینه Update URLs NOW بزنید تا به روز رسانی URL ها صورت بگیرد و آدرس ها جایگزین شود.

امیدوارم این مقاله را دوست داشته باشید و نظر خود را برای ما کامنت کنید 🙂

یک دیدگاه بنویسید