5 نکته موثر برای استخدام بهترین برنامه نویس

سلام خدمت کاربران و دنبال کنندگان پارناس وب، امروز هم با یک تجربه دیگه از بنده در خدمت شما هستیم.

استخدام یک برنامه نویس وب یکی از مهمترین بحث ها در جمع آوری تیم یا راه اندازی شرکت می باشد، یک توسعه دهنده وب تاثیر خیلی زیادی در روند اجرایی و معرفی شما به عنوان بهترین در کار خود می تواند داشته باشد.

سازگاری با مهارت، انعطاف پذیری، کار گروهی، تجربه بالا و قیمت مقرون به صرفه …

5 تاثیر موثر برای استخدام برنامه نویس وب

1. شرایط مالی و پروژه شرکت یا تیم

اولین و مهم ترین کاری که برای استخدام توسعه دهنده وب باید انجام دهید اینکه منبع مالی خود را به درستی تقسیم بندی کنید و برای خودتان یک پلن مشخص داشته باشید.

قدم بعدی باید یک سوال برای خودتان مطرح کنید که “برنامه نویس را برای چه پروژه” می خواهید.

یعنی قرار است برنامه نویس چه نیازی را در پروژه برای شما برطرف کند، به عنوان مثال شما برنامه نویس وب را برای :

توسعه دهنده استارت آپی – در این قدم به دنبال توسعه دهنده ای هستین که شاید اوایل کار کردنش باشد و فقط تجربه کاری ندارد و بخواهید با آن یک استارت آپی را شروع کنید.

توسعه وب ساده – بروزرسانی برخی از ویژگی های یک پروژه کوچک، ایجاد یک وبسایت کاملا استاتیک کوچک، راه اندازی سایت آماده و … در این مورد شما نیازمند یک توسعه دهنده وب برای کسب و کار های بسیار کم دارید.

توسعه وب تجاری – در این مورد شما نیازمند یک برنامه نویس وب برای پروژه فروشگاهی متوسط یا فریلسنر پروژه برای سایت های تجازی متوسطی که دارید را ایجاد و طراحی کند.

توسعه وب حرفه ای – در این سطح شما به دنبال توسعه دهنده ای هستین که بتواند نیاز های پروژه های بزرگ شما بطور مثال استخدام برنامه نویس ارشد برای دیجی کالا یا اسنپ و … برطرف کند.

2. کنجکاو انتخاب کنید

در حالی که تجربه کاری خیلی مهم است کنجکاوی هم مهم تر خواهد شد. برنامه نویسی که دائم به دنبال یادگیری مباحث جدید و هر دقیقه و ساعت از شما سوال بپرسید برنامه نویس کنجکاو و موفقی خواهد بود. تجربه شخصی من ثابت کرده که برنامه نویس کنجکاو می تواند پایه ثابت تیم یا شرکت شما باشد و روز به روز خودش را با تکنولوژی روز بروزرسانی کند.

3. انعطاف پذیری بالا

انعطاف پذیری به منظور این نیست که ببینید هیکلش خوبه یا میتونه 180 پاهاشو باز کنه یا نه 🙂 به این منظور هست که روابط عمومی بالایی داره، میتونه کار تیمی انجام بده، ارتباطش با بروزرسانی خودش و کسب اطلاعات تکنولوژی چگونه هست و مهم ترین سوالی که باید بپرسید : بعد از حل یک چالش در طی کار کردند به خودش امتیاز می دهد یا خیر !

یک سری سوالات هم هست که اگر بپرسید به شما کمک می کند که بشناسید برنامه نویس بروزی هست یا خیر :

4. به مدرک نگاه نکنید

متاسفانه خیلی از شرکت ها و سازمان های دولتی به مدرک فرد جهت استخدام نگاه می کند، در صورتی که اینکار اشتباه هست، ما برنامه نویس داریم که درآمد میلیونی داره و مدرکش دیپلم هست.

مدرک چیزی نیست که به شما سواد و شخصیت دهد، سواد و شخصیت را ببینید و تجربه کنید !

5. وظیفه شناسی فرد بر اساس زبان های مسلط

تمام مراحل را با هم چک کردیم، اما تنها مرحله ای که مهم هست باید انجام دهید برگذاری یک آزمون در حد 1 ساعت می باشد، با برگذاری این آزمون شما می توانید دست یابید که به چه زبانی مسلط هست تا جایگاه تیمی آن مشخص شود که عضو تیم Front-end Developer یا عضو تیم Back-end Developer باشد.

امیدوارم که این مقاله به شما کمک کرده باشه که بتونید بهترین برنامه نویس وب را برای برند خود استخدام کنید.

اگر شما هم مدیر یک کسب و کاری هستین و تجربه جدیدی در این حوزه کسب کرده اید برای ما در بخش نظرات یادداشت کنید تا دیگر مدیران هم استفاده کنند.

با آرزوی موفقیت برای تمامی برنامه نویسان و کارآفرینان عزیز.

یک دیدگاه بنویسید