ویژگی های یک سایت خوب و مناسب چیست ؟

همانطور که می دانید در دنیای وب و وبسایت امروزی، بیش از 2 بیلیون سایت اینترنتی در حوزه های مختلف وجود دارد، اما اگر دقت کرده باشید بخشی از این سایت ها در میان کاربران وب خوب و مناسب و کاربر پسند می باشد، ما در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که نیاز های یک سایت خوب و مناسب برای کاربران وب چی می باشد ؟

سرعت وب سایت یک اصل اساسی !

یکی از مهم ترین فاکتور ها برای یک سایت خوب سرعت آن سایت می باشد، کاربران وب بخصوص کاربران ایرانی خیلی عجله دارند تا روی آدرس سایت کلیک کردن سایت در عرض 1 الی 3 ثانیه برایشان بارگذاری شود.

اگر زمان بارگذاری یا لود یک سایت بیش از 2 ثانیه طول بکشد، باعث کاهش 3.8 درصدی در رضایت کاربران، افزایش سود از دست رفته به ازای هر کاربر به میزان 4.3 درصد و کاهش 4.3 درصدی تعداد کلیک ها خواهد شد.

بنابراین درصورتی که سایت شما کند باشد خیلی از کاربران پیش از اینکه سایت بارگذاری شود و شما شانسی برای عرضه موارد مد نظر خود داشته باشید آن را ترک می‌کنند.

از نظر کاربران وب چرا امنیت مهم است ؟

کاربر اینترنت زمانی که وارد سایت شما می شود اولین نکته ای که به آن نگاه میکند آدرس سایت شما است که با HTTP راه اندازی شده است یا HTTPS، در قدم بعدی کاربر می خواهد اگر در سایت شما عملیات بانکی انجام می شود تضمین کرده باشید که به هیچ عنوان اطلاعات بانکی را ذخیر نمی کنید و در سایت های غیر بانکی می خواهد که فایل مخرب از راه دسترسی های گرفته شده از کاربر وارد سیستم کاربر نشود تا بلای جان اطلاعات کاربر شوید. امنیت سایت برای ادمین ها هم خیلی مهم است، بخصوص امروزه با حملات مختلفی هم روی سرور و هم روی سایت آشناییت داریم که حتی سایت های خوب ایرانی شناخته شده هم از این مسله ترس دارند و روز به روز حوزه امنیت خود را آپدیت نگه میدارند.

سیستم مدیریت محتوا یا CMS (فرق بین وردپرس و جوملا)
ادامه مطلب

محتوا خوب برای کاربر خلق کنید !

کاربران همواره به دنبال محتوایی جدید و با کیفیت هستند. داشتن محتویاتی با کیفیت بالا باعث می‌شود که کاربران تمایل داشته باشند مجدد به سایت شما برگردند و این می‌تواند باعث افزایش ترافیک ورودی سایت شما شود که سودآوری بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

به طور مثال این امر در سایت های فروشگاهی باعث افزایش فروش خواهد شد.مطابق آمارها 77 درصد از مردم پیش از خرید، محتویات مرتبط با محصول اعم از توضیحات، نظرات سایر مشتریان و … را مطالعه می‌کنند. داشتن محتوایی با کیفیت به طور قابل توجهی باعث افزایش فروش خواهد شد.

علاوه بر این امروزه این مساله برای موتور های جستجو نیز بسیار مهم شمرده می شود به طوری که سایت های با محتوای یکتا و کاربر پسند در اولویت بالاتری برای رتبه دهی در گوگل قرار دارند.

سایت باید در تمامی سایز ها قابل مشاهده باشد !

با آمار های دریافت شده از موتور های جستجو و کاربران وب می فهمید که بیشتر کاربران از طریق موبایل و دستگاه های غیر از دسکتاپ وارد سایت ها می شوند، با گسترش موبایل های هوشمند سایت شما باید قابل مشاهد در همه سایز های صفحه نمایش باشد. پس دقت کنید که سایت طراحی شده باید رسپانسیو یا واکنشگرا باشد و به گفته دیگر تمامی محتوایی که دارید در دسکتاپ مرتب به کاربر نمایش می دهید در موبایل یا صفحه دیگری هم همانگونه باشد.

سایت زیبا، مورد تائید سلیقه کاربر !

بعد از اینکه کاربر با هر دستگاهی وارد سایت شما شود، نکته بعدی طراحی جذاب سایت شما می تواند باید که کاربر را در سایت نگه دارد، کاربران تنها چند ثانیه پس از ورود به سایت تصمیم به ادامه حضور در سایت یا ترک آن می‌گیرند، بنابراین بسیار مهم خواهد بود که با توجه به نوع سایت،گروه مخاطبان و … طراحی جذاب و کاربر پسند ارائه دهید.

نکات و افزونه های امنیتی وردپرس
ادامه مطلب

این کار تنها با طراحی بنر و عکس های جذاب می تواند انجام شود یا اینکه رنگ انتخابی شما مناسب باشد.

یک دیدگاه بنویسید