انواع خطا در افزونه صفحه ساز المنتور

یکی از رایج ترین خطا های واقعا مسخره و حوصله سر بر که برای خودمم اتفاق افتاده لود نشدن المنتور به شکل های مختلف می باشد، خب من در این مقاله قرار هست که تجربه حل این مشکل را برای شما توضیح دهم.

خطای المنتوری که برای من پیش آمد خطای : Not Found 404 و پیش نمایش صفحه به مشکل خورده است.

توجه داشته باشید که خطا های مختلفی امکان دارد برای شما پیش بیاد، بطور مثال یک نمونه خطا که داره میگه متاسفم ولی قادر به بارگذاری این صفحه نمی باشیم هست یا مثلا خطا های 403 یا 500 :

تو این صفحه بسیار شیک یک گزینه هست که داره راهنمایی میکنه مارو “پیش نمایش اشکال زدایی” زمانی که روی این لینک بزنید باید وارد یک صفحه ماننده صفحه ای که قبلا طراحی کردین بشوید. اما بیشتر وقت ها وارد این صفحه نمیشین و ناامید بر میگردین به صفحه قبل یعنی لیست برگه ها یا نوشته ها یا هر لیستی که میخواستین یک صفحه ای را ویرایش کنید.

در این شرایط شما باید 5 روش رفع این خطا را تست کنید تا ببینید مشکل از کجا می تواند باشد :

5 روش برای رفع انواع خطا در افزونه المنتور

1. تداخل افزونه ها با افزونه المنتور

روشی که تونست به من کمک کنه همین بود، شاید کار واقعا بیهوده به نظر بیاد یا اینکه فکر کنید وقت گیر هست ولی میتونه دقیقا همین روشی باشه که مشکل شما رو حل کنه.

در این روش شما باید تمامی افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید به غیر از “المنتور” و “المنتور پرو (در صورت استفاده)”. وقتی تمامی افزونه ها را غیر فعال کردین بطور تک تک فعال کنید و مجدد بررسی کنید که ویرایشگر یا ویجت بار المنتور باز می شود یا خیر. اگر این روش به کار نیامد نگران نباشید، هنوز  روش دیگر باقی مانده است.

2. نسخه PHP هاست و محدودیت حافظه PHP

در این روش طبق نکاتی که برای استفاده از المنتور در سایت اصلی این افزونه منتشر شده، باید PHP هاست شما بالاتر نسخه 7 باشد و نکته دیگر در این مورد حافطه PHP شما یا به اصطلاح Memory Limit می باشد. برای افزایش این مورد باید وارد سی پنل هاست خود شوید و به قسمت MultiPHP INI Editor مراجعه کنید و دامنه مد نظری که قرار هست تنظیمات آن را مشاهده کنید را انتخاب کنید. در این صفحه به دنبال memory_limit باشید و آن را روی بالاترین حد مثلا 3گیگابایت تنظیم کنید.

3. فایل htaccess.

یکی از مهم ترین فایل ها و حساس ترین ها، اگر سایت شما روی سرویس آپاچی | Apache اجرا می شود باید این فایل را در روت اصلی هاست خود مشاهده کرده باشید، شاید این فایل برای شما غیر قابل مشاهده یا به اصطلاح Hidden باشد که از طریق تنظیمات سی پنل می توانید از این حالت خارج کنید :

خب تا اینجا متوجه شدیم که به شکلی فایل htaccess مشاهده کنیم، روی این فایل کلیک کنید و دانلودش کنید و بعد حذفش کنید. بعد از حذف این فایل مجدد وارد پشخوان وردپرس شوید و روی پیوند های یکتا در تنظیمات کلیک کنید.

بعد از وارد شدن در صفحه پیوند های یکتا نیاز نیست کار خاصی کنید فقط روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا مجدد فایل htaccess ساخته شود.

4. افزایش محدودیت وب سرویس آپاچی | Apache

بعضی اوقات سرور به سقف محدودیت های خود میرسد. در این حالت میتوانید با اضافه کردن کد زیر این محدودیت را افزایش دهید.

<IfModule mod_substitute.c>
SubstituteMaxLineLength 30m
</IfModule>
LimitRequestBody 9999999

5. تغییر روش بارگذاری ویرایشگر

یکی از حل مشکلات باز نشدن صفحه ساز المنتور تنظیمات این افزونه می باشد، وارد تنظیمات المنتور شوید و روی تب پیشرفته کلیک کنید، گزینه ای با عنوان “تغییر روش باگذاری ویرایشگر” مشاهده می کنید که باید روی گزینه فعالسازی باشد تا بتوانید مشکل خود را حل کنید.

احتمال خیلی خیلی زیادی مشکل شما حل شده است، اگر مشکلات ادامه دارد و یا غیر از مشکلات گفته شده به مشکل جدیدی برخورد کرده اید برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید.

شاید هم شما راه جدیدی برای حل مشکلات المنتور پیدا کرده اید، پس چه بهتر این روش را برای ما در قسمت نظرات ارسال کنید تا کاربران دیگر هم از تجربه شما استفاده کنند.

یک دیدگاه بنویسید